Implanty hormonalne Norplant,jakie zalety,wady?

Widzisz archiwalną wersję tematu "Implanty hormonalne Norplant,jakie zalety,wady?" z forum forum.antykoncepcja.pl/

Loni - Czw Gru 11, 2008 4:52 pm

Witam serdecznie!Jakiś czas temu doszłam do wniosku,że najlepszą metodą antykoncepcji akurat dla mnie będzie niedostępny,niestety,w Polsce Norplant-implant hormonalny z progestagenem wstrzykiwany w skóre raz na 5lat.Chciałabym się jednak zapytać jakie dokładniej ma on zalety,wady,jaka skuteczność,a przede wszystkim,jaka cena i jak go zdobyć?Bo bardzo mi zależy,żeby jakoś go jednak dostać.Pozdrawiam i proszę o napisanie czegoś więcej o tej nowości.Może jest gdzieśs jakaśs wirtualna ulotka?

alex24 - Czw Lut 26, 2009 1:00 pm

Implanty hormonalne wszczepia się pod powierzchnię skóry, po wewnętrznej stronie ramienia. Są to cienkie, elastyczne silikonowo-gumowe kapsułki o wymiarach i wyglądzie zapałki. Kapsułki te zawierają progestagen (lewonorgestrel), którego stała - 30 mikrogramowa dawka natychmiast po wszczepieniu jest codziennie przez okres 5-lat uwalniana do organizmu. W wyniku jego działania następuje hamowanie jajeczkowania, jak również zwiększenie gęstości śluzu szyjki macicy, co utrudnia plemnikom dotarcie do jaja. Zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym i trwa ok. 15 minut. Stosowanie implantu hormonalnego to bardzo skuteczna, wygodna i w pełni odwracalna metoda antykoncepcji. Gwarantuje również szybki powrót do płodności i zmniejsza ryzyko ciąży pozamacicznej.

Skutki uboczne:
1.Powszechne: nieregularne krwawienie przez okres 9-ciu miesięcy, u niewielkiej liczby kobiet moze potrwać przez 5 lat.
2.Rzadkie działania niepożądane: mdłości, bóle głowy, bolesność piersi, trądzik, przyrost masy ciała oraz depresja. Zdarza się również, że implanty wędrują pod skórą. Kapsułki Norplantu, choć bardzo cienkie, są często widoczne i wyczuwane przez partnera . U niektórych kobiet wystąpiły też pewne problemy po usunięciu kapsułek (może pozostać też niewielka blizna).

Implanty hormonalne nie mogą być stosowane przez kobiety cierpiące na: choroby wątroby, raka piersi oraz krwawienia z pochwy niewiadomego pochodzenia. Norplantu nie poleca się również kobietom karmiącym piersią.
Nie zaleca się kobietom, ktore miały problemy przy stosowaniu pigułek.

W Polsce póki co niedostępny (być może niedługo trafią do Polski kapsulki Implanon). Cena około 1000zł + koszty przesyłki, najlepiej popytać w aptekach, może któraś akurat sprowadza kapsułki?

Skuteczność wg wskaźnika Pearla: 0,1

Jak to wygląda:

http://www.lawka-ahla.com...s/norplant1.jpg
http://www.medscape.com/c...wh3061.fig4.jpg

kishka85 - Czw Lut 26, 2009 1:25 pm

Ale paskudztwo;/ Na to bym się nie zdecydowała ;/

taka-sobie-ja - Czw Lut 26, 2009 1:38 pm

kishko, pomyslalam dokladnie to samo :D! i w ogole ta cena... jak cos bedzie nie tak, to kasa wywalona w bloto... wolalabym jednorazowo wydawac na tabletki nawet te 50 zl miesiecznie, ale moc je odstawic w kazdej chwili, bez utraty dodatkowych pieniedzy... :)

alex24 - Czw Lut 26, 2009 1:57 pm

no na tym drugim zdjęciu niezbyt ładnie to wygląda, ale mam koleżanki, które mają te implanty i naprawde ich nie widać i są ledwo wyczuwalne, pewnie to zależy od lekarza, który je wkłada i od tego jak je umiejscowi.
Z tego co wiem Norplant wycofano (w każdym bądź razie firma produkująca miała jakieś problemy), a Implanon jest podobno lepszy i mniej widoczny.

Ja gdybym mogła to chyba bym sobie wstawiła takie implanty, spokój na 3 do 5 lat ;-)

kishka85 - Czw Lut 26, 2009 2:07 pm

Zgodzę się z taką- sobie-ja. Jednak, jak ten Inplanon niekorzystnie by wpływał, to ja wolę już co miesięczną metodę antykoncepcji. Jakoś tych długofalowych się boję;/

alex24 - Czw Lut 26, 2009 2:10 pm

no niestety ryzyk-fizyk ;-) ja bym mogla zaryzykować, bo w Angli wszelkie metody antykoncepcji są za darmo, nawet po prezerwatywy można iśc do lekarza ogólnego i są całkowicie za free ;-)

po jakim czasie moga wystapic pierwsze objawy ciazy i jakie
7 dni bez robienia przerwy. prosze szybko! jakie opakowanie?
Jakie są konsekwencja przyjecia Postinoru dla zdrowia kobie
  • potrzebna pilna pomoc0A0909090A09090909p i l n i e
  • podstrona 11600
  • zwiazki frazeologiczne angielsko polskie
  • owalne kabiny
  • Centrum;Medyczne;HCP
  • Zbiór tematów z for dyskusyjnych @@ Index